Homeopātija ir alternatīvās medicīnas forma, kuru 18. gadsimtā izveidoja vācu ārsts Samuels Hānemanis. Šīs ārstniecības metodes pamatprincips ir "līdzīgs ārstē līdzīgu" jeb "similia similibus curentur". Tas nozīmē, ka vielas, kas lielās devās izraisa simptomus veselam cilvēkam, mazās devās var stimulēt ķermeņa pašārstēšanās spējas un palīdzēt cīnīties pret slimību. Homeopātijas preparāti tiek gatavoti, atkārtoti atšķaidot aktīvo vielu un spēcīgi to sakratot, procesu saucot par potenciāciju. Tiek uzskatīts, ka šādā veidā preparāti iegūst enerģētisku "atmiņu", kas aktivizē organisma imūnsistēmu.
Lai arī homeopātija tiek plaši izmantota, tās efektivitāte zinātniskos pētījumos bieži vien nav pierādīta, un tā bieži tiek klasificēta kā placebo terapija. Tomēr miljoniem cilvēku visā pasaulē izvēlas šo metodi, lai ārstētu dažādas saslimšanas, piemēram, hroniskas slimības, alerģijas, ādas problēmas un emocionālos traucējumus.
Kā pielietot homeopātiju ?
Homeopātijas pielietošana prasa individuālu pieeju, jo ārstēšana tiek pielāgota katra cilvēka simptomiem un vispārējam veselības stāvoklim. Atšķirībā no tradicionālās medicīnas, kur viena un tā pati zāle var tikt izrakstīta vairākiem cilvēkiem ar vienādiem simptomiem, homeopāts cenšas izprast pacienta emocionālo un fizisko stāvokli, lai atrastu visatbilstošāko līdzekli.
Homeopātiskie preparāti tiek lietoti ļoti mazās devās. Visbiežāk tie ir pieejami kā granulas, tabletes, pilieni vai ziedes. Ārsts-homeopāts izraksta konkrētu preparātu un devu, kas bieži vien ir atkarīga no simptomu intensitātes, slimības ilguma un pacienta vispārējā stāvokļa.
Preparātus parasti lieto tukšā dūšā, ievietojot tos zem mēles, lai veicinātu ātrāku uzsūkšanos caur mutes gļotādu. Svarīgi ir ievērot, ka homeopātijas efektivitāte var mazināties, ja lietojat kofeīnu, mentolu vai citus stimulējošus produktus, tāpēc šādi produkti bieži vien tiek izslēgti no uztura ārstēšanas laikā.
Kā ārstē ar homeopātiju ?
Ārstēšanas process ar homeopātiju sākas ar detalizētu interviju, kurā ārsts izzina pacienta dzīvesveidu, emocionālo stāvokli, fiziskos simptomus un vēsturi. Tas ir tādēļ, ka homeopātija neārstē tikai slimību simptomus, bet arī mēģina atjaunot vispārējo organisma līdzsvaru.
Homeopātiskie līdzekļi tiek izvēlēti, pamatojoties uz to, kā konkrētās vielas radītu līdzīgus simptomus veseliem cilvēkiem. Piemēram, ja cilvēks cieš no alerģijas, kura izraisa deguna tecēšanu un acu asarošanu, ārsts var izrakstīt līdzekli, kas šos simptomus imitē, piemēram, sīpolu ekstraktu.
Homeopātija tiek izmantota hronisku slimību ārstēšanai, piemēram, migrēnu, artrītu, ādas problēmām un emocionālajiem traucējumiem, kā arī akūtām saslimšanām, piemēram, saaukstēšanās, gremošanas problēmām un alerģijām. Tā tiek piemērota arī kā papildterapija, lai atvieglotu simptomus un uzlabotu pacienta vispārējo stāvokli.
Tomēr ir svarīgi atcerēties, ka homeopātija nevajadzētu aizstāt tradicionālo medicīnu, it īpaši gadījumos, kad ir nepieciešama steidzama un efektīva medicīniska iejaukšanās, piemēram, smagu infekciju, traumu vai dzīvībai bīstamu stāvokļu gadījumā. Homeopātija ir visefektīvākā kā papildinājums tradicionālajai medicīnai, nodrošinot holistisku pieeju ārstēšanā.
Svarīgi zināt
Homeopātija ir unikāla alternatīvās medicīnas forma, kuras pamatā ir princips "līdzīgs ārstē līdzīgu". Lai gan tās efektivitāte ir pretrunīgi vērtēta zinātniskajā sabiedrībā, daudzi cilvēki joprojām izvēlas to izmantot vieglu vai hronisku slimību ārstēšanā. Pielietojot homeopātiju, būtiski ir izvēlēties individuālu pieeju katram pacientam, ņemot vērā gan fiziskos, gan emocionālos faktorus. Savukārt ārstēšanas rezultāts ir atkarīgs no pareizi izvēlēta preparāta un pacienta līdzestības uzturēt līdzsvaru arī ikdienā.
saņem profesionāla ārsta homeopāta konsultāciju klātienē vai online
Tālrunis
Adrese
Ādažu Poliklīnika,
Gaujas iela 13/15, Ādaži,
Ādažu pagasts, Ādažu novads, LV-2164
vai online
E-pasts
Seko mums
© Santa Kursaite